Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 6481372



*

nr 648 1372


Ram

sent 1800-tal, 90x60


Kondition: ngn skada

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 juli 2010
kl 18:32:30


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/7 13:58:12 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:36
  • 7040 Skulptur/sparb..
    Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:56
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:45




Ladda ner broschyr