GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 16202036

nr 1620 2036

Stig Lindberg

(1916-1982), Sverige

Fat, + VAS, "Karneval", Gustavsberg. Signerad med studiohanden, 15,5x15,5. Höjd: 15 cm

Kondition: vas med litet nagg

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 20 maj 2024
kl 19:41:51

8/5 14:33:42 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 20 maj

Gustavsberg

Läs mer om Gustavsberg

Stig Lindberg

Läs mer om Stig Lindberg
Gustavsbergs Porslinfabrik
Gustavsbergs Studio
Karneval (Stig Lindberg)