GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 3215518
*
nr 321 5518
Marian Zawadzki
(1912-1978), Sverige
Fat, Tilgman Keramik, Marian Zawadzki, signerad MZ -62, Dia42
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 09:35:18
1
200 kr
18/7 19:01:52
2
400 kr
18/7 21:06:30
1
400 kr
18/7 21:09:02
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik marian zawadzki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tilgman keramik tilgmans keramik
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8250 Sockerskålar
på fot 2 st, + fat på fot ns. Höjd: 18-38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
*
Marian Zawadzki
nr 321 5518
Marian Zawadzki
(1912-1978), Sverige
Fat, Tilgman Keramik, Marian Zawadzki, signerad MZ -62, Dia42
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/7 09:35:18 | 1 | 200 kr |
| 18/7 19:01:52 | 2 | 400 kr |
| 18/7 21:06:30 | 1 | 400 kr |
| 18/7 21:09:02 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik marian zawadzki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tilgman keramik tilgmans keramik
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27 -
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29 -
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8250 Sockerskålar
på fot 2 st, + fat på fot ns. Höjd: 18-38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43



