KONST / Litografier / Färgserigrafi 16364107
nr 1636 4107
Owe Gustafson
(f. 1940), Sverige
Motiv ur "Fem myror är fler än fyra elefanter". Signerad, numrerad 249/300, färgserigrafi, bladmått ca 60x43 cm. Proveniens: från utställningen Fem myror är fler än fyra elefanter, år 2000. Oramat löst blad
Owe Gustafson, svensk konstnär född 1940.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 19 augusti 2024
kl 20:25:43
16/8 21:24:17
1.200 kr
19/8 20:06:24