KONST / Litografier / Färglitografier 8493194
*
nr 849 3194
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färglitografier, 2 st, Bengt Landin (f. 1933), motivets mått: 46 x 35 & 30 x 25
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2013
kl 18:12:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 21:47:32
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:49
-
6388 Färglitografier
3 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:08
-
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:41
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:35
*
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs mer om Bengt Landin
nr 849 3194
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färglitografier, 2 st, Bengt Landin (f. 1933), motivets mått: 46 x 35 & 30 x 25
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/9 21:47:32 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och mÃ¥lare född 1933 i Stockholm.Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:49 -
6388 Färglitografier
3 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:08 -
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:41
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:35