ART / Lithographs / Litograph in colors 9434119
*
nr 943 4119
LITOGRAPH IN COLORS
Sture Nilsson, 131/260, "La Cupol", 1973, sheet: 90x64,
Sture Nilsson, 131/260, "La Cupol", 1973, bladets mått: 90x64
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1400
Auction date:
Monday February 16 2015
at 18:59:07
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/2 15:23:04
1
1.000 kr
15/2 21:08:13
2
1.200 kr
15/2 21:16:03
3
1.200 kr
15/2 21:16:03
2
1.200 kr (Robot)
15/2 21:16:18
3
1.300 kr
15/2 21:28:02
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Feb 16
Grafik
På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sture nilsson
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13
-
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:05
-
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:16
-
7146 LITOGRAPH IN C..
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:20
-
7139 LITOGRAPH IN C..
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:18
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:54
*
LITOGRAPH IN COLORS
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 943 4119
LITOGRAPH IN COLORS
Sture Nilsson, 131/260, "La Cupol", 1973, sheet: 90x64,
Sture Nilsson, 131/260, "La Cupol", 1973, bladets mått: 90x64
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 1000 |
| Sold: | SEK 1400 |
| Auction date: |
Monday February 16 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 14/2 15:23:04 | 1 | 1.000 kr |
| 15/2 21:08:13 | 2 | 1.200 kr |
| 15/2 21:16:03 | 3 | 1.200 kr |
| 15/2 21:16:03 | 2 | 1.200 kr (Robot) |
| 15/2 21:16:18 | 3 | 1.300 kr |
| 15/2 21:28:02 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Feb 16
Grafik
På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sture nilsson
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13 -
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:05 -
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:16
-
7146 LITOGRAPH IN C..
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:20 -
7139 LITOGRAPH IN C..
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:18 -
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:54



