KONST / Litografier / Färglitografi 13431036
nr 1343 1036
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, Fiskargatan, Stockholm. Signerad, numrerad 210/320. Motivet: ca 27x21 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 20:20:49
5/8 20:25:58
300 kr
6/8 09:12:54
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska