KONST / Litografier / Färglitografi 9579365
nr 957 9365
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi, Bruno Karlsson (f. 1927), Stockholms slott, 209/250signerad, -83. motivet: 34x44
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 27 april 2015
kl 20:20:09
21/4 18:11:48
100 kr
27/4 11:24:07
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson