KONST / Litografier / Färglitografi 8474058
*
nr 847 4058
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi , Axel Salto (1889-1961), Stilleben, 299/310, motivets mått: 43 x 57
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2013
kl 20:38:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 23:34:42
1
Vinnande bud
16/9 17:54:17
2
150 kr
16/9 17:55:16
2
300 kr
16/9 17:56:04
2
400 kr
- Tema
16 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, Ulrica Hydman-V ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Läs mer om Axel Salto
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel salto färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29
*
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Axel Salto
nr 847 4058
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi , Axel Salto (1889-1961), Stilleben, 299/310, motivets mått: 43 x 57
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 23:34:42 | 1 | Vinnande bud |
| 16/9 17:54:17 | 2 | 150 kr |
| 16/9 17:55:16 | 2 | 300 kr |
| 16/9 17:56:04 | 2 | 400 kr |
- Tema
16 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, Ulrica Hydman-V ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Axel Salto
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.Läs mer om Axel Salto
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel salto färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29



