KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13038386

nr 1303 8386

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

"Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad, numrerade HC XIII/XV. Bladets mått: 52x60 cm

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 27 januari 2020
kl 19:58:01

27/1 18:52:57 1      Vinnande bud
27/1 18:53:49 1      justering av budtak

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander