Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 16165205



*

nr 1616 5205


Axel Hamborn

(1892-1987), Sverige


2 pcs, Axel Hamborn (1892-1987), Sweden. Signed, fiskeläge och skånegård, outer dimensions including frame: 33x34, 35x38,


ETCHINGS, 2 st, Signerade, fiskeläge och skånegård, yttermått inklusive ram: 33x34,35x38 cm


Axel Hamborn, Swedish painter, and graphic artist, born 1892, dead 1987.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday April 29 2024
at 19:36:59



  • Artist/Designer

Axel Hamborn

Axel Hamborn, Swedish painter, and graphic artist, born 1892, dead 1987.

Read more about Axel Hamborn
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel hamborn etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr