Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 13431035



*

nr 1343 1035


ETCHING

Stockholm, Sweden, coloured, eftertryck, 42x148 cm,


Stockholm, kolorerad, eftertryck, 42x148 cm. Ej signerad


Estimate:

1000

Sold:

SEK 1200

Auction date:

Monday August 24 2020
at 18:50:15


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/8 11:05:41 1      700 kr
23/8 20:40:34 2      900 kr
24/8 16:02:14 3      1.100 kr
24/8 17:07:40 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Aug 24

Stockholm

På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...



Read more about Stockholm
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: eftertryck etsning etsningar grafik kolorerad stockholm
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr