KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12916118
nr 1291 6118
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, "Nötskrika", 15-upplaga, handkolorerad. Signerad. Motivet: 23,5x16,5
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 25 november 2019
kl 18:32:22
1.200 kr
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind