KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12221075
nr 1222 1075
Malcolm Osborne
(1880-1963), Storbritannien
Etsning, "Winter at Ambleside", Signerad, med dedikation. Motivet: 18x34
Malcolm Osborne, brittisk bildkonstnär född 1880, död 1963.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 10 december 2018
kl 19:02:44
7/12 18:29:49
100 kr
10/12 18:57:45
Malcolm Osborne
Läs mer om Malcolm Osborne