KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8761160
*
nr 876 1160
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Etsning, Gunnar Norrman (f. 1912), "Vassrand", 8/18, motivet: 10x14
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2014
kl 18:21:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 17:25:44
1
800 kr
17/2 17:40:16
2
1.300 kr
17/2 17:59:48
3
1.600 kr
17/2 18:00:43
3
2.200 kr
17/2 18:02:22
2
1.900 kr
17/2 18:03:27
2
Vinnande bud
- Tema
17 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi samlat litografier och etsningar med mera av Albin Amelin, Hans Arnold, Enrico Baj, Louis Bastin, Ola Billgren, Ernst Billgren, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Slas St ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik gunnar norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
*
Gunnar Norrman
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Grafik
nr 876 1160
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Etsning, Gunnar Norrman (f. 1912), "Vassrand", 8/18, motivet: 10x14
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 2.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/2 17:25:44 | 1 | 800 kr |
| 17/2 17:40:16 | 2 | 1.300 kr |
| 17/2 17:59:48 | 3 | 1.600 kr |
| 17/2 18:00:43 | 3 | 2.200 kr |
| 17/2 18:02:22 | 2 | 1.900 kr |
| 17/2 18:03:27 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
17 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi samlat litografier och etsningar med mera av Albin Amelin, Hans Arnold, Enrico Baj, Louis Bastin, Ola Billgren, Ernst Billgren, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Slas St ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik gunnar norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47



