KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15502102
nr 1550 2102
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Etsning, "Efter badet". Signerad, daterad -18. Bildmått: 18x14 cm, yttermått inklusive ram: 55x37
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 3 juli 2023
kl 20:34:41
150 kr
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell