ÖVRIGT / Textilier & Vintage / Draperi 8597032
*
nr 859 7032
Dagmar Lodén
(1904-1989), Sverige
Draperi, Jobs Handtryck Leksand, "Tistlar", Design Dagmar Lodén, 240x125
Dagmar Lodén, svensk målare och textilformgivare född 1904, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 18:30:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 16:19:25
1
100 kr
29/10 22:42:17
2
150 kr
30/10 13:42:40
3
300 kr
1/11 06:45:29
4
250 kr
1/11 06:46:47
4
350 kr
1/11 13:36:35
3
500 kr
3/11 14:03:13
5
600 kr
4/11 09:18:39
6
800 kr
4/11 13:02:01
7
800 kr
5/11 15:59:46
8
900 kr
10/11 10:29:41
8
1.100 kr
11/11 15:02:04
9
1.000 kr
11/11 18:16:59
10
1.200 kr
11/11 18:21:55
11
1.600 kr
11/11 18:22:32
12
1.400 kr
11/11 18:25:10
12
Vinnande bud
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Dagmar Lodén
Dagmar Lodén, svensk målare och textilformgivare född 1904, död 1989.
Läs mer om Dagmar Lodén
*
Dagmar Lodén
Dagmar Lodén, svensk målare och textilformgivare född 1904, död 1989.
Läs mer om 50/60-tal
Läs mer om Dagmar Lodén
nr 859 7032
Dagmar Lodén
(1904-1989), Sverige
Draperi, Jobs Handtryck Leksand, "Tistlar", Design Dagmar Lodén, 240x125
Dagmar Lodén, svensk målare och textilformgivare född 1904, död 1989.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 16:19:25 | 1 | 100 kr |
29/10 22:42:17 | 2 | 150 kr |
30/10 13:42:40 | 3 | 300 kr |
1/11 06:45:29 | 4 | 250 kr |
1/11 06:46:47 | 4 | 350 kr |
1/11 13:36:35 | 3 | 500 kr |
3/11 14:03:13 | 5 | 600 kr |
4/11 09:18:39 | 6 | 800 kr |
4/11 13:02:01 | 7 | 800 kr |
5/11 15:59:46 | 8 | 900 kr |
10/11 10:29:41 | 8 | 1.100 kr |
11/11 15:02:04 | 9 | 1.000 kr |
11/11 18:16:59 | 10 | 1.200 kr |
11/11 18:21:55 | 11 | 1.600 kr |
11/11 18:22:32 | 12 | 1.400 kr |
11/11 18:25:10 | 12 | Vinnande bud |
- Tema
11 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Dagmar Lodén
Dagmar Lodén, svensk mÃ¥lare och textilformgivare född 1904, död 1989.Läs mer om Dagmar Lodén