SILVER & METAL / Silver / Box 8266070
nr 826 6070
BOX
around 1800, silver, (ej stämplar), length: 9, wear, damages.
omkring 1800, Silver, (ej stämplar), längd: 9
Condition: slitage, skador
1000
SEK 350
Monday May 13 2013
at 18:17:47
200 kr
150 kr
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver