MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå + 3707120
*
nr 370 7120
Byrå +
spegel, L.97D.44H.93, spegel H.110, K.A Roos
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Byrå +
nr 370 7120
Byrå +
spegel, L.97D.44H.93, spegel H.110, K.A Roos
| Utrop: | 4.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2005 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



