ÖVRIGT / Diverse / Borstar 10895221
*
nr 1089 5221
Borstar
+ burkar´, nysilver
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2017
kl 19:15:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 18:46:06
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: borstar burkar´ nysilver pläter
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:40
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:23
-
8367 Bokstöd
2 st, bemålat trä föreställande Gustsav II Adolf m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:48
-
8366 Bokstöd
Ett par, and i mässing, mahogny. Djup: 13 cm. Höjd..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:48
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55
-
8140 Eldset
smide, nutida. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
*
Borstar
nr 1089 5221
Borstar
+ burkar´, nysilver
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/2 18:46:06 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: borstar burkar´ nysilver pläter
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:40 -
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:23 -
8367 Bokstöd
2 st, bemålat trä föreställande Gustsav II Adolf m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:48
-
8366 Bokstöd
Ett par, and i mässing, mahogny. Djup: 13 cm. Höjd..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:48 -
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55 -
8140 Eldset
smide, nutida. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51



