SILVER & METAL / Silver / Litograph 6056629
*
nr 605 6629
LITOGRAPH (F)
Johannes Olsson250/250 58x47,
för fyra flaskor, pläter, 1700-tal. , höjd: 30
Droit De Suite
Withdrawn
Auction date:
Monday October 19 2009
at 16:00:00
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordssurtout fyra flaskor kryddställ nysilver pläter silver ädelmetall
-
7062 CUTLERY
Global, Japan, 43 pieces, kromstål,
Present: SEK 2800
Auction ends
today
19 jan at 20:30
-
7089 CUTLERY
Silver Olga, 18 delar. Length: 12, 5-21, weight: 8..//
Present: SEK 9800
Auction ends
today
19 jan at 19:22
-
7214 Frimärksdosa
silver, Birmingham, kulfötter. Length: 6 cm, weigh..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 18:05
-
7126 FORKS
Sju pieces, silver, Erik Adolf Zethelius (Mästare ..//
Present: SEK 7000
Auction ends
today
19 jan at 19:59
-
6324 Ljuslyktor
Sterling silver, Newport, kupa med etsad dekor. He..//
Auction ends
today
19 jan at 19:38
-
7198 SUGAR BOWL
silver. Length: 22 cm, height: 16 cm, weight: 510 ..//
Present: SEK 8400
Auction ends
today
19 jan at 20:11
*
LITOGRAPH (F)
nr 605 6629
LITOGRAPH (F)
Johannes Olsson250/250 58x47,
för fyra flaskor, pläter, 1700-tal. , höjd: 30
| Droit De Suite | |
|---|---|
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday October 19 2009 |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordssurtout fyra flaskor kryddställ nysilver pläter silver ädelmetall
-
7062 CUTLERY
Global, Japan, 43 pieces, kromstål,
Present: SEK 2800
Auction ends
today
19 jan at 20:30 -
7089 CUTLERY
Silver Olga, 18 delar. Length: 12, 5-21, weight: 8..//
Present: SEK 9800
Auction ends
today
19 jan at 19:22 -
7214 Frimärksdosa
silver, Birmingham, kulfötter. Length: 6 cm, weigh..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 18:05
-
7126 FORKS
Sju pieces, silver, Erik Adolf Zethelius (Mästare ..//
Present: SEK 7000
Auction ends
today
19 jan at 19:59 -
6324 Ljuslyktor
Sterling silver, Newport, kupa med etsad dekor. He..//
Auction ends
today
19 jan at 19:38 -
7198 SUGAR BOWL
silver. Length: 22 cm, height: 16 cm, weight: 510 ..//
Present: SEK 8400
Auction ends
today
19 jan at 20:11



