BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 9255012
*
nr 925 5012
Bordslampfot
keramik, Tilgman Keramik, 1960-tal, höjd: 40 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 19:17:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 18:55:39
1
Vinnande bud
10/11 19:24:55
1
justering av budtak
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampor keramik tilgmans
-
6491 Bordslampa
mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:37
-
7156 Bordslampa
Sten/metall, Kolonn. Höjd: 70 ca
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:49
-
6471 Bordslampor
4 + 1 st, bland annat Falkenberg, glasfot / mässin..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 st, Firma Svenskt Tenn, Höjd: 13-32cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:13
*
Bordslampfot
Läs mer om 50/60-tal
nr 925 5012
Bordslampfot
keramik, Tilgman Keramik, 1960-tal, höjd: 40 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/11 18:55:39 | 1 | Vinnande bud |
| 10/11 19:24:55 | 1 | justering av budtak |
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampor keramik tilgmans
-
6491 Bordslampa
mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:37 -
7156 Bordslampa
Sten/metall, Kolonn. Höjd: 70 ca
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:49 -
6471 Bordslampor
4 + 1 st, bland annat Falkenberg, glasfot / mässin..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 st, Firma Svenskt Tenn, Höjd: 13-32cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:13



