Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  LIGHTING / Table lamps / Table lamp 11108024



*

nr 1110 8024


TABLE LAMP

1960s,


1960-tal


Estimate:

500

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday May 22 2017
at 20:32:01


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/4 18:37:04 1      150 kr
4/5 08:19:07 2      200 kr
4/5 09:09:21 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • May 22

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor
  • 6491 TABLE LAMP
    brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:37
  • 7156 TABLE LAMP
    Sten/metall, column. Height: 70 ca,
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6471 TABLE LAMPS
    4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:27




Ladda ner broschyr