Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 2757404



*

nr 275 7404


Bordslampa

keramik


Utrop:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 oktober 2003
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/10 16:00:24 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampor keramik
  • 8207 Bordslampa
    1940-tal, trä och mässing, no 15378. Höjd: 51 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:39
  • 8211 Bordslampa
    Designtorget, "Pablo", vridbar ljuspunkt, borstad ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:17
  • 8093 Bordslampa
    Harri Koskinen, "Block Lamp" för Design House Stoc..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:24
  • 8337 Bordslampa
    Jasper Morrison, FLOS, "Glo-ball 1", vitt opalglas..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:11
  • 8062 Bordslampa
    Mässing med glasskärm. Höjd: 50 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:19
  • 6491 Bordslampa
    mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:37




Ladda ner broschyr