Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Bord 6798010



*

nr 679 8010


Bord

Med tidningshylla, 1950-tal, längd: 57, djup: 33, höjd: 56


Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 31 januari 2011
kl 17:43:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/1 18:28:27 1      Vinnande bud



  • Tema
  • 31 jan

50-tal

På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.



Läs mer om 50-tal
  • Läs mer...
Superellipsbordet
Superellipsen skapades av den danske författaren och vetenskapsmannen Piet Hein.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord tidningshylla
  • 8093 Bordslampa
    Harri Koskinen, "Block Lamp" för Design House Stoc..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:24
  • 8062 Bordslampa
    Mässing med glasskärm. Höjd: 50 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:19
  • 6491 Bordslampa
    mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:37
  • 8145 FÃ¥töljer
    1 par + bord, rotting och glas. Diameter: 71 cm, h..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:17
  • 8143 Lampbord
    ett par, rotting och glas. Diameter: 48 cm, höjd: ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:41
  • 8146 Lampbord
    Glas/krom. Bredd: 60 cm, djup: 45 cm, höjd: 51 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:08




Ladda ner broschyr