Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Bookend 15816297



*

nr 1581 6297


BOOKEND

Hummel, 1930/1940-tal, ceramics. Length: 11 cm. Height: 11 cm,


Hummel, 1930/1940-tal, keramik. Längd: 11 cm. Höjd: 11 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday November 27 2023
at 19:11:27


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/11 09:59:03 1      100 kr
26/11 13:26:59 2      150 kr
26/11 15:04:44 3      200 kr
27/11 19:06:27 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bokstöd hummel keramik
  • 7104 PEASANT
    3 pcs, miscellaneous, including gunghäst, wear, da..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:41
  • 7123 Ask
    + sculpture, ”groda”. Height: 4-15 cm,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 pcs, metal. Height: 99 cm,
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    today
    19 jan at 19:33




Ladda ner broschyr