ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik 5544590
*
nr 554 4590
Blandteknik
Lenght: ()
Sign, Figurer, 69x50
Estimate:
700
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday November 24 2008
at 17:51:16
- Bid history
Time
Bidder
Bid
24/11 14:13:38
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik figurer vattenfärg
-
7080 MIXED MEDIA
2 pcs, India, erotic, outer dimensions including f..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
19 jan at 18:59
-
6565 MIXED MEDIA
Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
Auction ends
today
19 jan at 20:03
-
6402 MIXED MEDIA
Silvére Croix. Signed, dated - 61, portrait, mm; 3..//
Auction ends
today
19 jan at 19:12
*
Blandteknik
nr 554 4590
Blandteknik
Lenght: ()
Sign, Figurer, 69x50
| Estimate: | 700 |
|---|---|
| Sold: | SEK 700 |
| Auction date: |
Monday November 24 2008 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 24/11 14:13:38 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik figurer vattenfärg
-
7080 MIXED MEDIA
2 pcs, India, erotic, outer dimensions including f..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
19 jan at 18:59 -
6565 MIXED MEDIA
Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
Auction ends
today
19 jan at 20:03 -
6402 MIXED MEDIA
Silvére Croix. Signed, dated - 61, portrait, mm; 3..//
Auction ends
today
19 jan at 19:12



