KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13453027

nr 1345 3027

Nils Nilsson Skum

(1872-1951), Sverige

Blandteknik, Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sverige. Signerad, daterad 1940,40x50 cm

Nils Nilsson Skum, samisk tecknare och målare född 1872, död 1951.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.200 kr

måndag 31 augusti 2020
kl 20:05:42

15/8 05:17:18 1      4.000 kr
31/8 18:43:00 2      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 31 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Nils Nilsson Skum

Läs mer om Nils Nilsson Skum