KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14461014
nr 1446 1014
Nils Nilsson Skum
(1872-1951), Sverige
Renar på fjället. Signerad, daterad 1940. Blandteknik, bildmått: 34x42, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
Nils Nilsson Skum, samisk tecknare och målare född 1872, död 1951.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 31 januari 2022
kl 18:22:04
30/1 15:06:23
- Klassiska
31 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Nils Nilsson Skum
Läs mer om Nils Nilsson Skum