KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8815567
*
nr 881 5567
Gerald Steffe
(f. 1939), Sverige
Blandteknik, Gerald Steffe (f. 1939), 64x94
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2014
kl 20:33:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 22:17:57
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gerald Steffe
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Läs mer om Gerald Steffe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gerald steffe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:40
-
2117 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "sweiz". Signera..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:15
-
2104 Blandteknik
Siri Rathsman (1895-1974), Sverige. Signerad, date..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:49
*
Gerald Steffe
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Läs mer om Gerald Steffe
nr 881 5567
Gerald Steffe
(f. 1939), Sverige
Blandteknik, Gerald Steffe (f. 1939), 64x94
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 22:17:57 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gerald Steffe
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, mÃ¥lare och grafiker, bosatt i Stockholm.Läs mer om Gerald Steffe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gerald steffe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:40 -
2117 Blandteknik
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "sweiz". Signera..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:15 -
2104 Blandteknik
Siri Rathsman (1895-1974), Sverige. Signerad, date..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:49