Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 10335696



*

nr 1033 5696


Charles Portin

(1889-1980), Sverige


Charles Portin (1889-1980), 1957, 37x26,


MIXED MEDIA, Charles Portin (1889-1980), 1957, 37x26


Charles Portin, born 1889, dead 1980, Swedish painter.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday April 25 2016
at 20:37:17


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/4 13:24:53 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Charles Portin

Charles Portin, born 1889, dead 1980, Swedish painter.

Read more about Charles Portin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik charles portin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr