KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15773560
nr 1577 3560
Berta Svensson-Piehl
(1892-1963), Sverige
Blandteknik, 2 st, Par i sydländskt landskap, bladets mått: 29x22 cm, yttermått inklusive ram: 41x31 cm. Signerad
Berta Svensson-Piehl, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 november 2023
kl 19:26:28
8/11 21:06:50
Berta Svensson-Piehl
Läs mer om Berta Svensson-Piehl