MISCELLANEOUS / Rugs / Birjand rug 5853019

nr 585 3019

BIRJAND RUG

Antik, 273x395, signerad Hanarzadeh, jämnt ställvis hårdare slitage, ngn knutrad saknas, even partly heavier wear, a few rows of knots missing,

Antik, 273x395, signerad Hanarzadeh, jämnt ställvis hårdare slitage, ngn knutrad saknas, malspår på baksidan, even partly heavier wear, a few rows of knots missing, mothdamages visuable at the back

7000

Monday May 25 2009
at 16:00:01

  • May 25

TEMA Orientaliska mattor

Visning 23, 24 och 25 maj. Auktion 25 maj.

Vårt nätverk av mattintr ...

Read more about TEMA Orientaliska mattor