SILVER & METAL / Silver / Cutlery 11108090
*
nr 1110 8090
CUTLERY
1960s, 35 del,
1960-tal, 35 del
Estimate:
600
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday May 22 2017
at 18:22:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
21/5 08:29:21
1
100 kr
21/5 12:28:17
2
Vinnande bud
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick matbestick silver ädelmetall
-
7062 CUTLERY
Global, Japan, 43 pieces, kromstål,
Present: SEK 1700
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:30
-
7089 CUTLERY
Silver Olga, 18 delar. Length: 12, 5-21, weight: 8..//
Present: SEK 8400
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:22
-
7214 Frimärksdosa
silver, Birmingham, kulfötter. Length: 6 cm, weigh..//
Present: SEK 700
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:05
-
7126 FORKS
Sju pieces, silver, Erik Adolf Zethelius (Mästare ..//
Present: SEK 7000
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:59
-
6324 Ljuslyktor
Sterling silver, Newport, kupa med etsad dekor. He..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:38
-
7198 SUGAR BOWL
silver. Length: 22 cm, height: 16 cm, weight: 510 ..//
Present: SEK 8400
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:11
*
CUTLERY
Read more about 50/60-tal
nr 1110 8090
CUTLERY
1960s, 35 del,
1960-tal, 35 del
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 150 |
| Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 21/5 08:29:21 | 1 | 100 kr |
| 21/5 12:28:17 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestick matbestick silver ädelmetall
-
7062 CUTLERY
Global, Japan, 43 pieces, kromstål,
Present: SEK 1700
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:30 -
7089 CUTLERY
Silver Olga, 18 delar. Length: 12, 5-21, weight: 8..//
Present: SEK 8400
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:22 -
7214 Frimärksdosa
silver, Birmingham, kulfötter. Length: 6 cm, weigh..//
Present: SEK 700
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:05
-
7126 FORKS
Sju pieces, silver, Erik Adolf Zethelius (Mästare ..//
Present: SEK 7000
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:59 -
6324 Ljuslyktor
Sterling silver, Newport, kupa med etsad dekor. He..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:38 -
7198 SUGAR BOWL
silver. Length: 22 cm, height: 16 cm, weight: 510 ..//
Present: SEK 8400
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:11



