ÖVRIGT / Diverse / Barometer / termometer 9287770
nr 928 7770
Barometer / termometer
Jugend, förgylld, höjd: 55
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 december 2014
kl 19:23:44
30/11 20:42:49
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.