SILVER & METAL / Silver / Beaker 6992519
nr 699 2519
BEAKER
silver, England, late 19th century,
silver, England, sent 1800-tal
1500
SEK 1200
Monday May 30 2011
at 16:00:00
29/5 11:35:11
30/5 00:03:17
1.100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver