ÖVRIGT / Diverse / Ask 8321185
*
nr 832 1185
Ask
med lock, lackarbete, Ryssland, längd: 13 cm
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2013
kl 18:58:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 11:38:03
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask lackarbete lock rysk ryska ryskt ryssland
-
8067 Lackask
Ryssland, Lenin, Signerad, 14x7
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:38
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:58
*
Ask
Kondition: slitage
nr 832 1185
Ask
med lock, lackarbete, Ryssland, längd: 13 cm
Kondition: slitage
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/6 11:38:03 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask lackarbete lock rysk ryska ryskt ryssland
-
8067 Lackask
Ryssland, Lenin, Signerad, 14x7
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:38 -
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:58



