ÖVRIGT / Diverse / Ask 5073487
*
nr 507 3487
Ask
Med lock, Lack+ Tekanna porslin Japan (skador)
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2008
kl 17:02:30
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask lack lock skador tekanna porslin japan
-
8208 Flaska
Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, Art..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8025 Glasskulpturer
14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56
-
8067 Lackask
Ryssland, Lenin, Signerad, 14x7
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8224 Skål
i maskaronställning, A G Dufva, nysilver. Längd: 3..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8108 Skulptur
Milan Vobruba (f. 1934), Sverige. Gusum, konstglas..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:19
*
Ask
nr 507 3487
Ask
Med lock, Lack+ Tekanna porslin Japan (skador)
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2008 |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask lack lock skador tekanna porslin japan
-
8208 Flaska
Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, Art..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8025 Glasskulpturer
14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56 -
8067 Lackask
Ryssland, Lenin, Signerad, 14x7
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8224 Skål
i maskaronställning, A G Dufva, nysilver. Längd: 3..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58 -
8108 Skulptur
Milan Vobruba (f. 1934), Sverige. Gusum, konstglas..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:19



