![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Diverse / Ask 7388239
*
nr 738 8239
Ask
Med lock, brons, höjd: 26
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2012
kl 19:49:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/1 15:44:01
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask brons lock metall
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:53
-
6085 Bonbonjär
Johansfors Glasbruk, Glob. Diameter: 14 cm. Höjd: ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:33
-
6008 Konstglas
3 delar, Art Glass team, Finland. Längd: 14-18 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:58
-
6323 Parti keramik
4 delar, Gustavsberg, Bertil Vallien (f. 1938), Sv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:42
-
6088 Svepask
1800-tal, björk. Signerad TM. Diameter: 22 cm, höj..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:18
-
5255 Takarmatur
med glaskupor, 1930-tal. Diameter: 68 cm, höjd: ca..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:22
*
Ask
nr 738 8239
Ask
Med lock, brons, höjd: 26
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/1 15:44:01 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask brons lock metall
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:53 -
6085 Bonbonjär
Johansfors Glasbruk, Glob. Diameter: 14 cm. Höjd: ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:33 -
6008 Konstglas
3 delar, Art Glass team, Finland. Längd: 14-18 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:58
-
6323 Parti keramik
4 delar, Gustavsberg, Bertil Vallien (f. 1938), Sv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:42 -
6088 Svepask
1800-tal, björk. Signerad TM. Diameter: 22 cm, höj..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:18 -
5255 Takarmatur
med glaskupor, 1930-tal. Diameter: 68 cm, höjd: ca..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:22