GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ask 8816708
*
nr 881 6708
Ask
keramik/Teak, längd: 24
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2014
kl 19:48:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 14:09:08
1
200 kr
16/3 19:05:17
2
250 kr
17/3 18:34:55
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask keramik teak teakmöbler trä
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:21
-
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
-
5062 Likörglas
12st, Gullaskrufs. Höjd: 11cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:36
-
5191 Skrivmaskin
Olivetti. "Valentine", formgiven av Ettore Sottsas..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:01
-
5255 Takarmatur
med glaskupor, 1930-tal. Diameter: 68 cm, höjd: ca..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:11
*
Ask
nr 881 6708
Ask
keramik/Teak, längd: 24
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/3 14:09:08 | 1 | 200 kr |
16/3 19:05:17 | 2 | 250 kr |
17/3 18:34:55 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask keramik teak teakmöbler trä
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:21 -
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
-
5062 Likörglas
12st, Gullaskrufs. Höjd: 11cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:36 -
5191 Skrivmaskin
Olivetti. "Valentine", formgiven av Ettore Sottsas..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:01 -
5255 Takarmatur
med glaskupor, 1930-tal. Diameter: 68 cm, höjd: ca..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:11