ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 13903435

nr 1390 3435

Johan Fredrik Isberg

(1846-1904)

3 pcs, Johan Fredrik Isberg (1846-1904). Motiv från Stockholm, Monogramsigerade, 15, 5x10, & 10x15, watercolour,

WATERCOLOURS, 3 st, Johan Fredrik Isberg (1846-1904), Motiv från Stockholm, Monogramsignerade, 15,5x10, & 10x15, akvarell

Johan Fredrik Isberg, painter and tecknare and målarmästare born in Sallerup 1846, dead 1903 in Stockholm.

2000

SEK 1500

Monday April 12 2021
at 18:02:25

11/4 18:37:22 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Johan Fredrik Isberg

Read more about Johan Fredrik Isberg