KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7449520
nr 744 9520
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 6 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, ca 15x25
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 27 februari 2012
kl 19:01:22
1.100 kr
550 kr
1.000 kr
1.500 kr
1.700 kr
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström