KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15106439
nr 1510 6439
Ellen Jolin
(1854-1939), Sverige
Signerad, daterad 1916 "äng, midsommartid i Gagnef", 24x34 cm, yttermått inklusive ram: 43x54, akvarell
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 12 december 2022
kl 20:59:06
700 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ellen Jolin
Läs mer om Ellen Jolin