Veckoauktion den 8 maj 2006

  • Order by

  • 4001 Matta
    orientalisk, semi-antik Chajli, 136x232 (skador)
    Sold: SEK 700

    Sold den 2 maj 2006
  • 5170 Matta
    orientalisk, semi-antik Kina, 63x126
    Stopped

    2 maj at 16:00
  • 5438 Matta
    orientalisk, Täbriz, 213x300
    Present: SEK 1900

    Auction date

    22 maj at 16:00
  • 4434 BOWL
    Konstglas, Edenfalk, Skruf, Dia18
    Sold: SEK 100

    Sold den 15 maj 2006
  • 4016 BOWL
    kristall, höjd: 20, Sign H 72.22
    Sold: SEK 800

    Sold den 22 maj 2006
  • 4050 BOWL
    Sold: SEK 100

    Sold den 22 maj 2006
  • 4149 BOWL
    på fot, Keramik, H, 34 Dia. 40
    Stopped

    Auction date

    22 maj at 16:00
  • 4479 BOWL
    Vicke Lindstrand, Kosta, dia 23
    Sold: SEK 1000

    Sold den 15 maj 2006
  • 4330 Skänk
    1800-tal, längd: 117, djup: 45, höjd: 120 (omarbetad)
    Sold: SEK 2400

    Sold den 15 maj 2006
  • 4323 Skänk
    1800-tal, längd: 119, djup: 45, höjd: 120 (omarbetad)
    Sold: SEK 2300

    Sold den 15 maj 2006
  • 4037 Skänk
    Avlutad furu, längd: 94, djup: 47, höjd: 134
    Sold: SEK 1600

    Sold den 22 maj 2006
  • 4253 Skänk
    Sold: SEK 1500

    Sold den 15 maj 2006
  • 4044 Skänk
    Mahogny, 1800-tal, längd: 105, djup: 48, höjd: 148
    Sold: SEK 1400

    Sold den 22 maj 2006
  • 4238 Skänk (dds)
    Sold: SEK 3200

    Sold den 15 maj 2006
  • 5374 Skåp
    Sold: SEK 1500

    Sold den 22 maj 2006
  • 4157 VASE
    Rörstrand, Nan King, höjd: 19
    Sold: SEK 200

    Sold den 22 maj 2006
  • 4015 VASE
    Silver, Ryssland, Niello, höjd: 16
    Sold: SEK 1800

    Sold den 22 maj 2006
  • 4349 VASE
    timo Sarpaneva, Iittala LA -57, höjd: 27
    Sold: SEK 3900

    Sold den 15 maj 2006