Föremål som liknar sydeuropa
7099 Fat
bemålad majolica, Sydeuropa. Diameter: 31 cm
Såld: 400 kr
Såldes den 28 augusti 2023
4134 Oljemålning
Såld: 9.600 kr
Såldes den 30 juli 2018
6418 Spelbord
Såld: 700 kr
Såldes den 21 november 2016
8137 Stolar
1 par, rokokostil, Sydeuropa
Såld: 1.100 kr
Såldes den 9 mars 2015
4118 Kandelaber
Såld: 3.600 kr
Såldes den 14 april 2014
3117 Skulptur
brons, Sydeuropa, 1800-tal, höjd: 20 cm
Såld: 1.400 kr
Såldes den 10 juni 2013
8298 Träskulptur
Madonnan med barnet, Sydeuropa, 1600-tal, höjd: 90
Såld: 12.500 kr
Såldes den 11 mars 2013
1112 Oljemålning
signerad, Torgmotiv, Sydeuropa, 46 x 67
Såld: 1.000 kr
Såldes den 7 januari 2013
1104 Servettringar
Såld: 2.300 kr
Såldes den 23 april 2012