Föremål som liknar otydl sign
4124 OIL PAINTING
på kartong, Värmland, otydl signering, 25x18 cm
Sold: SEK 100
Sold den 10 december 2007
4192 OIL PAINTING
blomstilleben, 1947, 90x60 cm, otydl sign
Sold: SEK 400
Sold den 3 december 2007
5125 Glas
Sold: SEK 350
Sold den 29 oktober 2007
5156 Pokal (dds)
Sold: SEK 350
Sold den 29 oktober 2007
5166 OIL PAINTING
Fiskare på fjällsjö, otydl sign, 70x100
Sold: SEK 1500
Sold den 28 maj 2007
4026 OIL PAINTING
Stilleben, otydl sign, 1924, 88x133
Sold: SEK 900
Sold den 23 januari 2006
3001 Oljemålning
ej ram, landskap,otydl sign. 64x80
Sold: SEK 100
Sold den 10 juni 2003
3037 Oljemålning
badande nymfer, otydl sign,1800-tal, 31x49
Sold: SEK 12500
Sold den 2 april 2002
2041 Oljemålning
Mansporträtt, Schweiz, otydl sign, pannå, 35x25
Sold: SEK 2900
Sold den 4 februari 2002