7114 PENDANT
gold, ostämplat. Weight: 4, 6 g. Height: 4, 5 cm,
Sold: SEK 2800
Sold den 19 januari 2026 -
2127 BRACELET
+ 2 st halsband, silver, Finland, (ett ostämplat),
Sold: SEK 700
Sold den 14 maj 2018 -
2635 JEWELLERY
Sold: SEK 1800
Sold den 4 december 2017
3238 CANDLESTICKS
one pair, ostämplat silver, height: 21,
Sold: SEK 700
Sold den 22 oktober 2012 -
9722 Ringar + hängen
6 parts, ostämplat, 19g,
Sold: SEK 1100
Sold den 1 oktober 2012 -
4481 DISH
Sold: SEK 700
Sold den 16 november 2009
4387 Parti guld
18K samt 14K, delvis ostämplat, totalvikt ca 24 gram
Sold: SEK 1500
Sold den 24 november 2008 -
2086 Supkalk
Silver, ostämplat Norge, 1800-talets första hälft
Sold: SEK 900
Sold den 9 oktober 2006 -
9051 FRIMÄRKEN
Sverige ostämplat Facit 4000:-
Sold: SEK 400
Sold den 15 oktober 2001