5351 Oljemålning
Såld: 150 kr
Såldes den 11 oktober 2021 -
7178 Akvarell
Såld: 100 kr
Såldes den 15 juni 2020 -
4476 Oljemålning
Såld: 150 kr
Såldes den 20 januari 2020
5081 Oljemålning
Ture Dahlö (1895-1970), Sverige. Man med såg, 48x55
Såld: 100 kr
Såldes den 28 maj 2018 -
6318 Oljemålning
Ture Dahlö (1895-1970), lantgård, signerad, 38x46
Såld: 100 kr
Såldes den 7 december 2015 -
9634 Oljemålning
Ture Dahlö (1895-1970), -74, Vårvinter, 46 x 55
Såld: 100 kr
Såldes den 20 oktober 2014
2083 Oljemålning
Ture Dahlö (1895-1970), Landskap, 53 x 71, 1938
Såld: 150 kr
Såldes den 24 februari 2014 -
6352 Oljemålning
Ture Dahlö (1895-1970), Spansk stad, 25x30
Såld: 250 kr
Såldes den 25 november 2013 -
3137 Oljemålning
Ture Dahlö (1895-1970), blommor i vas, 61x50
Såld: 550 kr
Såldes den 4 april 2011