Föremål som liknar Sven Hempel
8229 Akvarell
Såld: 100 kr
Såldes den 4 september 2023
9236 Akvarell
Såld: 1.000 kr
Såldes den 23 september 2019
9260 Akvarell
Såld: 100 kr
Såldes den 23 september 2019
5155 Oljemålning
Sven Hempel (1896-1944), Sverige. "Murcia", 50x61
Såld: 100 kr
Såldes den 11 juni 2018
7073 Oljemålning
Sven Hempel (1896-1944), Sverige. Landskap, 48x59
Såld: 100 kr
Såldes den 29 januari 2018
2337 Oljemålning
Sven Hempel (1896-1944), Skördefolk, 1938,71x58
Såld: 600 kr
Såldes den 2 oktober 2017
2658 Oljemålning
Sven Hempel (1896-1944), Landskap, signerad, 50x60
Såld: 300 kr
Såldes den 19 oktober 2015
2017 Tusch
Såld: 100 kr
Såldes den 21 september 2015
3058 Oljemålning
Såld: 500 kr
Såldes den 29 juni 2015