8865 Porslinsmålning
Såld: 5.500 kr
Såldes den 28 mars 2011 -
2021 Träsnitt
Sign AD, (Albrecht Dürer), 30x16 Beskuren & skador
Såld: 500 kr
Såldes den 28 september 2009 -
4577 Färglitografi
Sign Adam, Komposition, 50/150, 96x72
Såld: 850 kr
Såldes den 20 april 2009
6002 Oljemålning
Sign Ad Jansson, 1932, Stoclholmsmotiv, 30 x 47
Såld: 150 kr
Såldes den 17 december 2007 -
8422 Skulptur
Sign AD, keramik, Djur, längd: 29
Såld: 1.600 kr
Såldes den 19 november 2007 -
2008 Oljemålning
Sign Ad Jansson, 1932, 32x46
Såld: 250 kr
Såldes den 19 mars 2007
8369 Matservisdelar
Rörstrand, Design Adelborg, snökristall, ca 30 del
Såld: 750 kr
Såldes den 1 juni 2004 -
5387 Tobaksburk
Keramik sign AD, L28
Såld: 150 kr
Såldes den 8 september 2003